ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym !

Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym !

26 kwietnia 2017 r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące otworzyło swoje progi dla uczniów gimnazjów. Chętni mogli poznać ofertę szkoły oraz obejrzeć budynek i zapoznać się ze szkolną infrastrukturą.

Jak co roku na koniec kwietnia podczas drzwi otwartych na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji. Na początku wszystkich przybyłych powitała dyrektor szkoły dr Elżbieta Sternal. Następnie przybyli goście mieli okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć liczne pracownie m.in. językową, humanistyczną, matematyczno-fizyczną, geograficzną, czy informatyczną, gdzie na odwiedzających naszą szkołę czekały prezentacje tematyczne, quizy oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez kadrę pedagogiczną ALO. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy samoobrony, które zaprezentowali uczniowie klasy o profilu policyjnym oraz symulator jazdy na motocyklu i taser, który udostępniła Komenda Miejskiej Policji w Przasnyszu.

Licznie przybyli goście mogli również posłuchać bezpośrednio od uczniów o tym jak wygląda nauka w naszej szkole na jednym z 4 profili: profilu wojskowym, policyjnym, pożarniczym i lingwistyczno-turystycznym.
Zostali również zachęceni do nauki na nowo powstającym, unikatowym profilu w skali naszego regionu  MENADŻERSKIM, na którym część przedmiotów będzie prowadzona w języku angielskim.

W dni otwarte włączyła się Powiatowa Państwowa Straż Pożarna, która zaprezentowała swoje wozy gaśnicze, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu, Jednostka Wojskowa w Przasnyszu, które  zaprezentowały swoje samochody i sprzęt. Akademickie Liceum odwiedziła także Airsoftowa grupa paramilitarna SARS z Przasnysza, która zaprezentowała swoje umiejętności strzeleckie przy użyciu replik prawdziwej broni palnej.

Entuzjazm przybyłych gości i pozytywna energia która w tym dniu wypełniła budynek szkoły wskazują na to, że już we wrześniu spotkamy się ponownie i przystąpimy wspólnie do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie! Przybyłym gościom dziękujemy i serdecznie zapraszamy!