Uczniowie mają do wyboru klasy o profilach:

Policyjny
Nauka jest BEZPŁATNA!
Celem projektu klasy policyjnej jest kształcenie młodzieży, która chciałaby rozwijać i planować swoją przyszłość w służbie mundurowej jaką jest służba w policji. Nauka na tym profilu pozwoli rozwijać uczniom wiedzę w tym zakresie. Patronat nad klasą policyjną objęła Komenda Wojewódzka oraz Powiatowa Komenda Policji w Przasnyszu. W ramach zajęć z wychowania fizycznego odbędą się lekcje z udziałem funkcjonariuszy Policji z samoobrony i strzelania.

• Wiedza o policji
  • Sztuki walki
  • Ratownictwo medyczne
  • Strzelectwo

• Historia
  • WOS
Wojskowy
Nauka jest BEZPŁATNA!
Zajęcia specjalistyczne w Klasie Wojskowej to: edukacja wojskowa, sztuki walki. Dzięki współpracy z Jednostką Wojskową w Przasnyszu, uczniowie będą mieli szansę zapoznać się ze specyfiką pracy zawodowego żołnierza. Patronat nad klasą Wojskową objęła Jednostka Wojskowa w Przasnyszu.

• Musztra wojskowa
  • Szkolenia bojowe
  • Strzelectwo
  • Ratownictwo medyczne
  • Terenoznawstwo

• Geografia
Media cyfrowe
Nauka jest BEZPŁATNA!
Nakręcić i złożyć film, nagrać dźwięk czy stworzyć grafikę – to tylko kilka zagadnień, które będą mogli poznać uczniowie klasy MEDIA CYFROWE . To innowacyjny projekt kompleksowej nauki poruszania się po współczesnym świecie internetu, nowoczesnych technologii i współczesnej sztuki. Jest to nowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości, wynikające z możliwości jakie otwierają przed nami nowe technologie.

• Media cyfrowe
  • Technologia cyfrowa

• Informatyka
Trener personalny
Nauka jest BEZPŁATNA!
Trener personalny w ostatnich czasach to jeden z najbardziej popularnych zawodów! Kończąc klasę trenerów personalnych możesz być pewny/pewna zatrudnienia w ogólnie pojętej branży fitness. W ciągu 4 lat nauczysz się nie tylko technik wykonywania ćwiczeń ale również poznasz zagadnienia z dietetyki, fizjoterapii a nawet medycyny sportowej i psychologii. Chcesz zostać trenerem personalnym? Chcesz pracować w klubie fitness lub na siłowni, a może założyć własną działalność? Jeżeli tak, to jesteś we właściwym miejscu.

• Podstawy treningu personalnego
  • Trening fitness
  • Dietetyka

• Biologia
Lingwistyczno-turystyczny
Nauka jest BEZPŁATNA!
Absolwent klasy lingwistyczno-turystycznej będzie przygotowany do podjęcia studiów na filologicznych kierunkach studiów, turystycznych kierunkach studiów i wszystkich innych gdzie wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

• Drugi język obcy
  • Geografia
Prawno-biznesowy
Opłata 200 zł miesięcznie
Absolwent klasy prawno-biznesowej będzie przygotowany do podjęcia nauki prowadzonej w języku angielskim na ekonomicznych kierunkach studiów na kierunkach politechnicznych i wszystkich innych prowadzonych w języku angielskim.

• Business English
  • Blok prawno-biznesowy z native speakerem
  • Historia gospodarcza

• WOS
INFORMATOR Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu

NAUKA W NASZEJ SZKOLE JEST BEZPŁATNA ORAZ NA PODBUDOWIE GIMNAZJUM!!

Opiekę naukową nad szkołą sprawuje Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu.

NOWOŚĆ! Dodatkowe wykłady, ćwiczenia i kolokwia z doktorami i profesorami wyższych uczelni, koła zainteresowań przygotowujące do kierunków studiów, zajęcia dodatkowe.