O szkole

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu to szkoła dla młodzieży, która rozpoczęła swoją działalność 1 września 2011 roku. Patronat nad szkołą objęła Wyższa Szkoły Języków Obcych w Przasnyszu – obecnie Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu oraz Jednostka Wojskowa 5699-2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu.

Szkoła proponuje klasy o profilu:
  • MENADŻERSKIM

Absolwent klasy menadżerskiej będzie przygotowany do podjęcia nauki prowadzonej w języku angielskim na ekonomicznych kierunkach studiów na kierunkach politechnicznych i wszystkich innych prowadzonych w języku angielskim.

• matematyka

• LINGWISTYCZNO-TURYSTYCZNYM

Absolwent klasy lingwistyczno-turystycznej będzie przygotowany do podjęcia studiów na filologicznych kierunkach studiów, turystycznych kierunkach studiów i wszystkich innych gdzie wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

• drugi język obcy

• POLICYJNYM

W ramach zajęć WF prowadzone będą lekcje z udziałem funkcjonariuszy Policji min., zajęcia z samoobrony i strzelania.

• WOS
  • historia

• WOJSKOWYM

Zajęcia specjalistyczne to: edukacja wojskowa, sztuki walki. Dzięki współpracy z Jednostką Wojskową w Przasnyszu, uczniowie będą mieli szansę zapoznać się
ze specyfiką pracy zawodowego żołnierza

• język angielski,
  • matematyka,

• POŻARNICZYM

Celem projektu Klasy Pożarniczej jest kształcenie młodzieży, która chciałaby rozwinąć zainteresowania ratownictwem, zapoznać się z podstawami wiedzy pożarniczej i pracy strażaka, a tym samym  wyrazić gotowość niesienia pomocy osobom zagrożonym i potrzebującym podczas akcji ratowniczych.

• język obcy,
  • matematyka,
  • chemia lub fizyka
Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu jest szkołą niepubliczną, ale nauka w niej jest bezpłatna.

Zajęcia w ALO prowadzi kadra z Polski i zagranicy.

W szerokim zakresie szkoła przygotowuje do kontynuowania kształcenia na najlepszych uczelniach w Polsce.