Akademia – Chrzest Polski

W dniu 13 kwietnia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu odbyła się uroczysta akademia z okazji 1056-lecia Chrztu Polski.

Uczniowie naszej szkoły przenieśli się do czasów średniowiecza, kiedy to Mieszko– pierwszy władca Polaków, za sprawą czeskiej księżniczki Dobrawy, przyjął chrzest.

Akademia przygotowana została przez Panią Ewę Grabowska nauczycielkę WOS-u oraz historii oraz uczniów klasy IC oraz IB.

Święto Chrztu Polski ustanowione zostało przez Sejm RP 22 lutego 2019 r.

Chrzest Polski jest równoznaczny z narodzinami Państwa Polskiego i zdaniem wielu badaczy Chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego.

Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.