ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Akcja znakowania rowerów

11 września przasnyscy policjanci wspólnie z Urzędem Miasta Przasnysz oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Przasnyszu przeprowadzili akcję znakowania rowerów.

W akcji tej nie mogło zabraknąć oczywiście UCZNIÓW AKADEMICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO! Jakub Morawski oraz Mateusz Klimkowski z klasy IIIA o profilu policyjnym, dzielnie wspierali i pomagali policjantom w tej inicjatywie. Znakowanie roweru polegało na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się zarówno z liter, jak i cyfr. Oznaczenia dokonywano specjalnym pisakiem, który widoczny jest wyłącznie w świetle ultrafioletowym lub UV. Tak oznakowany pojazd dostawał jeszcze naklejkę. Ma ona tę zaletę, że zmiany, które powoduje w strukturze materiału, można wykryć nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Po oznakowaniu właściciele jednośladu otrzymali dokument z numerem, który został naniesiony na ramę. Podczas akcji oznakowano jednośladów.