ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Brukselska przygoda dwóch uczennic ALO

Uczennice trzeciej klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu– Dominika Zofia Szmit i Natalia Gałecka na etapie szkolnego konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zostały laureatkami i tym samym wygrały wycieczkę do Brukseli w dniach 5-9 października 2018 roku. Oto kilka słów oraz zdjęć z wycieczki:

W dniach 5-9 października odbyła się nasza wycieczka do Brukseli. Wyjazd ten był nagrodą za zdobycie pierwszych dwóch miejsc w konkursie o Unii Europejskiej, zorganizowanym przez posła do Europarlamentu Zbigniewa Kuźmiuka. Podczas tych kilku dni miałyśmy możliwość zwiedzenia m.in. Pałacu Królewskiego, Starego Miasta oraz Parlamentu Europejskiego, który był główną atrakcją. W siedzibie Parlamentu spotkaliśmy się z posłem Zbigniewem Kuźmiukiem. Europoseł wyjaśnił na czym polega jego praca w tej instytucji. Mieliśmy także możliwość zadania pytań Panu posłowi, a także zobaczenia Sali parlamentarnej, w której odbywają się obrady parlamentu. Dzięki tej wycieczce dowiedziałyśmy się, jak funkcjonuje ta organizacja, a poprzez ogromną wiedzę Pani przewodnik poznałyśmy historię Brukseli oraz kulturę Belgii. Podczas tego wyjazdu miałyśmy okazje również spróbować przysmaków, z których słynie Belgia, m.in. tradycyjnych belgijskich frytek, gofrów, a przede wszystkim czekolady. Cała wycieczka była ciekawym i wspaniałym doświadczeniem. Dzięki niej poznałyśmy cudownych ludzi i przeżyłyśmy niesamowite chwile.

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu rokrocznie odbywa się konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej”, który organizowany jest przez Europosła Pana Zbigniewa Kuźmiuka w szkołach ponadgimnazjalnych w północnym Mazowszu. W tym roku nasze liceum jako jedyne w północnym Mazowszu zostało wyróżnione przez organizatorów konkursu, dzięki temu do Brukseli mogły pojechać dwie, a nie jedna uczennica. Naszym uczennicom gratulujemy i już teraz zachęcamy pozostałych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.