ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Brukselska przygoda uczennicy ALO

Uczennica trzeciej klasy naszej szkoły – Karolina Piotrowska na etapie szkolnego konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej została laureatką i tym samym wygrała wycieczkę do Brukseli w dniach 6-10 października 2017 roku. Oto kilka słów oraz zdjęć z jej wycieczki:

Pierwszego dnia wycieczki zostaliśmy zakwaterowani w ekskluzywnym hotelu Agenda Louise znajdującym się w centrum miasta. Następnego dnia zwiedziliśmy Łuk Triumfalny znajdujący się w Parku Jubileuszowym, Autoworld- muzeum  prywatne, Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, a także Grand Plac oraz katedry Świętego Michała i Świętej Guduli. Potem przemieściliśmy się do Muzeum Dalekiego Wschodu, a następnie pojechaliśmy zobaczyć Atomium-pomnik kryształu żelaza, w zasadzie model powiększony 165 miliardów razy – wybudowany na potrzeby Wystawy Światowej w 1958 roku- odpowiednik Wieży Eiffla. O godzinie 17:30 odbyła się msza święta w Kościele Notre-Dame de la Capello. Największe wrażenie zrobiła na mnie architektura budynków, która nieraz przypominała niepasujące do siebie klocki, a także Belgijska sympatia do Polaków. Kolejnego dnia odbyła się prelekcja na temat roli i pracy Parlamentu Europejskiego oraz spotkanie z Panem Zbigniewem Kuźmiukiem, na którym mogliśmy zadawać pytania Panu posłowi. Było to niesamowite doświadczenie spotkać tak sympatyczną i interesującą osobę. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tej niezwykłej wycieczce. Dzięki niej poznałam cudownych ludzi i przeżyłam niesamowite chwile.