ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Festyn Firm Lokalnych połączony z Dniami Otwartymi w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym !

Festyn Firm Lokalnych połączony z Dniami Otwartymi w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym !

Jak co roku na koniec kwietnia podczas dni otwartych na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji. Na początku wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor szkoły dr Elżbieta Sternal. Następnie przybyli gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć liczne pracownie m.in. językową, polonistyczną, matematyczną, geograficzną, informatyczną, gdzie na odwiedzających naszą szkołę czekały prezentacje tematyczne, quizy oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez Kadrę Pedagogiczną Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Agrobiznesu oraz Szkoły Branżowej I stopnia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy samoobrony oraz tor sprawności fizycznej, na którym zaprezentowali się uczniowie klasy o profilu policyjnym i wojskowym. Komenda Powiatowej Policji w Przasnyszu udostępniła przybyłym gimnazjalistom symulator jazdy na motocyklu. W dni otwarte czynnie włączyła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, 2 Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu oraz firmy lokalne: 

  • Cukiernia ,,Kaczorek” – Paweł i Tomasz Kaczorek

  • Piekarnia Obidziński Ireneusz

  • Piekarnia Cukiernia Klementynka

  • Salon Fryzjerski Elżbieta Przybysz

  • Zakład Fryzjerski Jolanta Szpakowska

Licznie przybyli gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z profilami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wojskowym, policyjnym, pożarniczym i lingwistyczno-turystycznym.
Zostali również zachęceni do nauki na nowo powstającym, unikatowym profilu w skali naszego regionu  MENADŻERSKIM, na którym część przedmiotów będzie prowadzona w języku angielskim.

Entuzjazm przybyłych gości i pozytywna energia która w tym dniu wypełniła budynek szkoły wskazują na to, że już we wrześniu spotkamy się ponownie i przystąpimy wspólnie do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie! Przybyłym gościom dziękujemy i serdecznie zapraszamy!