ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

DniOtwarte w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Uczniowie klas o profilu mundurowym z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu oraz Policjanci z Komendy Powiatowej w Przasnyszu uczestniczyli w "Dniach Otwartych" w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

We wtorek 06.06.2023 r. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu oraz uczniowie klas II o profilu mundurowym z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu  uczestniczyli w ,,Dniach Otwartych,, w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, których celem było przybliżenie uczniom mundurowej specyfiki oraz promocja zawodu policjanta. Atrakcje przygotowane przez CSP, a także inne podmioty, które włączyły się do programu przedsięwzięcia wzbudziły w uczniach duże emocje. Uczestnicy mogli zobaczyć zaprezentowane pokazy z zakresu ratownictwa drogowego, sprawności użytkowej koni i psów służbowych oraz zobaczyć z bliska policyjny śmigłowiec. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali szereg umiejętności, które nabyli w trakcie szkolenia w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Uczniowie mogli zobaczyć jak psy pokonują wysokie przeszkody na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz tropią ukryte przedmioty.

W trakcie spotkania policjanci z Komendy Powiatowej w Przasnyszu: nadkom. Jacek Majewski oraz kom. Paweł Rykowski rozmawiali z uczniami na tematy związane z ich codzienną służbą. Ich wieloletnie, zawodowe doświadczenie pozwoliło na przekazanie młodzieży wielu istotnych i praktycznych wskazówek oraz ciekawostek związanych z zawodem policjanta.