ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Dzień Otwartych Drzwi w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

27 kwietnia 2022 r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące zorganizowało dzień otwarty dla uczniów szkół podstawowych, aby mogli poznać ofertę szkoły.

Jak co roku podczas ,,drzwi otwartych” na uczniów szkół podstawowych czekało wiele atrakcji. Zaproszeni goście obejrzeli pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas pierwszych o profilu policyjnym i wojskowym musztrę przygotowali nadkom. Michał Szpakowskie z KPP oraz Pan mjr. Zbigniew Makowski. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy samoobrony oraz tor przeszkód na którym zaprezentowali się uczniowie klas I o profilu policyjnym i wojskowym. Pokazy przygotował Pan nadkom. Jacek Majewski.

Uczniowie obejrzeli pokaz tańców współczesnych, który zaprezentowała Pani Barbara Majewska wraz z uczennicami naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć sale dydaktyczne m.in. polonistyczną, językową, matematyczną, informatyczną, geograficzną, historyczną w których nauczyciele naszej szkoły przygotowali prezentacje tematyczne, konkursy oraz quizy.

Prezentowały się również zaprzyjaźnione jednostki i firmy tj.: Jednostka Wojskowa 2.Ośrodkek Radioelektroniczny w Przasnyszu, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Firma Kross, Cukiernia ,,Kaczorek” Firma Amazon. Uczniowie mieli możliwość bliżej zapoznać się z pracą żołnierza, policjanta, strażaka a także zdobyć wiedzę na temat zatrudnienia po ukończeniu szkoły branżowej o profilach: mechatronik, cukiernik, fryzjer, piekarz, kucharz, rolnik, monter sieci instalacji sanitarnych oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Uczniowie szkoły branżowej I stopnia zaprezentowali swoje umiejętności organizując następujące pokazy:

 • cukierniczy;
 • fryzjerski;
 • kosmetyczny;

ABSOLWENCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ MOGĄ WYBRAĆ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE O PROFILACH:

 • policyjnym;
 • wojskowym;
 • informatyczno-matematycznym;
 • trener personalny
 • językowo-turystyczny
 • psychologiczno-humanistyczny
 • kosmetycznym – NOWOŚĆ!

TECHNIKUM PIĘCIOLETNIE:

 • Technikum agrobiznesu
 • Technikum informatyczne – NOWOŚĆ!

SZKOŁĘ BRANŻOWĄ I STOPNIA O PROFILACH:

 • mechatronik
 • cukiernik
 • fryzjer
 • piekarz
 • kucharz
 • rolnik
 • monter sieci i instalacji sanitarnych
 • mechanik pojazdów samochodowych
 • sprzedawca
 • elektryk

Entuzjazm przybyłych gości i pozytywna energia, wskazywało na to, że już we wrześniu spotkamy się ponownie i przystąpimy wspólnie do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie! Przybyłym gościom dziękujemy i serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc przy przygotowaniu dni otwartych.