ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Dzień Zdrowej Żywności

7 grudnia 2018 roku w sali sportowej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu ,,Bądź aktywny: pracuj!” młodzież zorganizowała Festiwal Zdrowego Żywienia. Celem Festiwalu było podniesienie świadomości prozdrowotnej wśród młodzieży oraz wprowadzenie pozytywnych zmian w swoich dotychczasowych nawykach żywieniowych, a także zachęcanie wszystkich uczestników do zdrowego i aktywnego stylu życia. Liczne badania wykazują, że zdrowe odżywianie może być skuteczne w terapii przewlekłych chorób, takich jak choroby krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, a także pewnych chorób o podłożu reumatologicznym. Na wstępie prelekcji ,,Racjonalne żywienie drogą do zdrowia” wygłosiła Pani dietetyk. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pięć zespołów roboczych i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Festiwal zaszczycił Pan Adam, który pochodzi z Przasnysza, a od 22 lat mieszka w Kalifornii. Pan Adam do południa prowadził bardzo ciekawe zajęcia z przedsiębiorczości dla młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.