ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Gościliśmy nauczycielki z estońskiej szkoły w Maardu

W dniach od 10 do 20 kwietnia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu gościły Panie nauczycielki z estońskiej szkoły w Maardu – (miasto w Estonii, w prowincji Harjumaa, liczącej około 16 tyś mieszkańców).

Celem głównym przyjazdu nauczycielek z Estonii było zapoznanie się z nowoczesnymi metodami prowadzenia zajęć w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Panie obserwowały zajęcia prowadzone w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, a następnie same prowadziły zajęcia z języków obcych (język rosyjski, język angielski).

Goście uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czasie swojego pobytu uczestniczki odwiedziły stolicę Polski Warszawę oraz Gdańsk. Na zakończenie pobytu z udziałem Pań były zorganizowane Warsztaty Międzykulturowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym. Celem ich było zachęcenie uczestników do odkrywania możliwości organizowania międzynarodowej wymiany szkolnej oraz stworzenia partnerstwa z nauczycielami i edukatorami z innych krajów.

Panie wyjechały pełne pozytywnych wrażeń i emocji, a nauczyciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni do Estonii.