Konkursy przedmiotowe

Mało która placówka edukacyjna w naszym regionie może się pochwalić takimi konkursami przedmiotowymi, jak nasza. Uczniowska rywalizacja organizowana przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu pozwala jeździć najlepszym na obóz integracyjny, albo polecieć prosto w chmury!

Ostatniego dnia maja w siedzibie ALO w Przasnyszu odbyło się wręczenie nagród w trzech konkursach przedmiotowych zorganizowanych kilka tygodni wcześniej w naszej szkole. Do rywalizacji stanęli uczniowie trzecich klas gimnazjów z całego regionu. Konkursy odbywały się w trzech kategoriach – z języka angielskiego, rosyjskiego i matematyki.

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w każdym konkursie był udział w obozie sportowo-rozrywkowym w miejscowości Krzyże koło Rucianego-Nidy. Zwycięzcy mogli liczyć na wiele atrakcji, w tym kajaki, paintball oraz rejs statkiem przez mazurskie jeziora do Mikołajek wraz z jednodniowym pobytem w tamtejszym słynnym hotelu „Gołębiewski”.

Nie mniej zadowoleni mogą być laureaci drugich miejsc. W nagrodę polecą w specjalny lot spacerowy. Za zdobycie trzeciego miejsca uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe, w tym powerbanki, słowniki oraz książki.

Laureaci konkursu z języka angielskiego: 1. Julia Lorenc (PG Jednorożec), 2. Łukasz Kołodziejski (ZS nr 2 w Makowie Maz.), 2. Jakub Banul (PG Chorzele)

Laureaci konkursu z języka rosyjskiego: 1. Michał Nienałtowski, 2. Rafał Roter (obaj ZS nr 2 w Makowie Maz.), 3. Katarzyna Antosiak (PG Jednorożec)

Laureaci konkursu matematycznego: 1. Szymon Goździewski (PG Przasnysz), 2. Joanna Bugaj, 3. Jakub Chmieliński (oboje z ZS w Krzynowłodze Małej)