ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Obchody Święta Niepodległości

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 09 listopada w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie  klasy I zaprezentowali program artystycznym przygotowany  pod kierunkiem p. Ewy Grabowskiej. Uroczystość uświetnił swoim występem Mateusz Tyburzec, który odgrywał na trąbce pieśni patriotyczne. Dużym zaskoczeniem był również niespodziewany występ pana Franciszka Kurkowskiego, nauczyciela języka polskiego, który dodatkowo zaprezentował wiersz Jana Kasprowicza „Rzadko na moich wargach”. Artyści i organizatorzy akademii zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność i Patriotyzm.