ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Obóz na Mazurach w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce !

Najlepsi uczniowie Akademickiego  Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu na obozie na Mazurach!

Ostatnie dni roku szkolnego dla uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu obfitowały w wyjątkowo intensywne przeżycia. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, wyjechali bowiem na 4-dniowy obóz rekreacyjny połączony z wieloma atrakcjami, takimi jak gry terenowe, survival, paintball czy pływanie żaglami po Mazurskich jeziorach.

 

Uczniowie ALO z najlepszymi wynikami za rok szkolny 2016/2017  po raz trzeci wyjechali na 4- dniowy obóz rekreacyjny połączony z wieloma atrakcjami, takimi jak  np. żeglowanie.

 

Tradycją szkoły stały się coroczne obozy na Mazurach dla najlepszych uczniów klas I i II ALO. Tak motywujemy uczniów naszej szkoły do zdobywania wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych.

 

Nagrodę w postaci wyjazdu na obóz otrzymali również laureaci konkursów organizowanych przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Uczelnią Lingwistyczno-Techniczną w Przasnyszu. W tym roku była to trzecia edycja konkursu z języka angielskiego, rosyjskiego i konkursu matematycznego. Zarówno konkursy językowe, jak i matematyczny, cieszą się rokrocznie dużym zainteresowaniem uczniów trzecich klas gimnazjów, dają bowiem możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. W tym roku w konkursach udział wzięli uczniowie nie tylko ze szkół powiatu przasnyskiego, ale również z powiatu podlaskiego i płońskiego.

 

Obóz, trwający od 16 do 19 czerwca, odbywał się w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Krzyże  nieopodal Rucianego – Nidy. W ciągu czterech dni reprezentanci ALO musieli wykazać się wieloma sprawnościami. Zajęcia z nauki taktyki zielonej i strzelania, wieczorne eskapady po lesie, nauka taktyki zielonej – poruszanie się  w lesie, strzelnica dynamiczna, postawy strzeleckie, ale także nauka pływania żaglówką to wszystko szczelnie wypełniało cały dzień. Dlatego żaden  z uczestników nie miał czasu na nudę.

 

Warto starać się o miejsce w naszej szkole, a potem walczyć o jak najlepsze wyniki, ponieważ u nas obozy na Mazurach są nagrodą za pracę przez cały rok szkolny.