ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Obóz wojskowo-integracyjny

Obóz wojskowo-integracyjny dla Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego 

W dniach 06-08.10.2017 r. uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu z klasy wojskowej wyjechali na obóz wojskowo-integracyjny w ,,Camp Urban” w Pęchcinie.

Plan zajęć, który został opracowany i prowadzony przez starszego kaprala rezerwy Adama Pytla, był takim, że uczniowie nie mieli czasu na nudę. Porządek dnia był bardzo intensywny. Program przewidywał: zaprawę poranną,marsze taktyczne, treningi specjalistyczne oraz wieczorne zajęcia – prowadzone bardzo dynamicznie i wyczerpująco. Dodatkową atrakcją dla młodzieży Liceum Akademickiego o profilu wojskowym były polowe warunki zakwaterowania i wyżywienia. Młodzi ludzie mieli możliwość poznania warunków, w jakich trenują żołnierze Wojska Polskiego.

W sobotę ( 07.10.2017 r.) reprezentacja ALO startowała w III edycji zawodów ,,Legionista w boju”, które zostały zorganizowane na strzelnicy w Olszewo-Borki. Była to znakomita okazja do strzelania z bojowej broni oraz wymiany doświadczeń z uczniami innych klas mundurowych z północnego Mazowsza.

Uczniowie, mimo zmęczenia, wrócili do szkoły zadowoleni i utwierdzeni w przekonaniu, że w przyszłości chcieliby pracować w tym zawodzie.