ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Konkursy przedmiotowe w ALO- edycja 2019!

W dniu 18 marca 2019 r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu r. odbyły się konkursy przedmiotowe z języka angielskiego i rosyjskiego, a w dniu 20 marca miał miejsce konkurs matematyczny. W tegorocznych zmaganiach brali udział uczniowie klas III gimnazjów oraz VIII klas szkół podstawowych oraz III klas liceów ogólnokształcących i VI techników z Przasnysza i powiatu przasnyskiego. W tym roku w konkursach udział wzięło łącznie 147 uczniów.

Była to czwarta edycja konkursu z wyżej wymienionych przedmiotów. Zarówno konkursy językowe, jak i matematyczny, cieszą się rokrocznie dużym zainteresowaniem uczniów, dają bowiem możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przed ważnymi egzaminami: ósmoklasisty, egzaminem gimnazjalnym oraz egzaminem maturalnym.

Celem konkursów językowych jest rozwijanie u uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego i rosyjskiego, kształtowanie umiejętności językowych czy zachęcenie do poznawania kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych oraz rosyjskojęzycznych. Konkurs matematyczny ma na celu m.in. wspieranie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych wśród uczniów, pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki, a także kształtowanie u uczniów twórczej postawy, wytrwałości w wysiłku umysłowym, dociekliwości w stawianiu pytań i szukaniu odpowiedzi.

Mało która placówka edukacyjna w naszym regionie może się pochwalić takimi konkursami przedmiotowymi, jak nasza. Uczniowska rywalizacja organizowana przez ALO pozwala jeździć najlepszym na obóz integracyjny, albo polecieć prosto w chmury. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają bowiem voucher turystyczny na czterodniowy obóz rekreacyjny organizowany w województwie warmińsko-mazurskim. Obóz połączony jest z wieloma atrakcjami, takimi jak gry terenowe, survival, paintball czy pływanie żaglami po Mazurskich jeziorach. Nie mniej zadowoleni będą laureaci drugich miejsc. W nagrodę polecą w specjalny lot spacerowy nad Przasnyszem. Za zdobycie trzeciego miejsca uczniowie otrzymają cenne nagrody rzeczowe, w tym rowery, kosze na rowery, powerbanki, słowniki oraz książki.