ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Ślubowanie klas mundurowych

10 listopada na placu 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyło się ślubowanie klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

W swoim przemówieniu dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek przypomniał, że: „(…) niepodległość jaką możemy w dniu dzisiejszym świętować to zasługa kilku pokoleń Polaków, którzy poczynając od 1795 roku, kiedy to miał miejsce trzeci rozbiór Rzeczypospolitej nie zapomnieli o swoich korzeniach, tradycji, języku i wierze. To dzięki naszym rodakom, którzy wciąż pielęgnowali pamięć o utraconej Ojczyźnie, dzięki powstańcom listopadowym i styczniowym, wybitnym żołnierzom, działaczom z okresu Wiosny Ludów, naukowcom i badaczom, którzy przez setki lat walczyli by Polska odzyskała swoje miejsce na mapie Europy i świata. Cieszmy się, że żyjemy w wolnym kraju i że możemy decydować o sobie i naszym otoczeniu. Najlepszym tego przykładem jest dzisiejsze ślubowanie uczniów klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Ta podniosła uroczystość na stałe wpisała się do kalendarza zamierzeń przasnyskiego Ośrodka.”

Zwracając się do uczniów składających uroczyste ślubowanie płk Postek dodał: „Decydując się na podjęcie nauki w klasach mundurowych stwarzacie sobie wyjątkową szansę, aby już od dziś, od dnia uroczystego ślubowania przygotować się do służby Ojczyźnie i jej obywatelom. Wybór tej ścieżki kształcenia wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i zobowiązuje Was do stania na straży tradycji, jednak jestem przekonany, że w tej szkole doskonale się przygotujecie do dorosłego życia, a wielu z was podejmie również służbę w Wojsku Polskim.”