ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Studenci AIESEC z wizytą w naszej szkole

W dniach od 14 do 21 lutego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym wPrzasnysz gościliśmy studentów z organizacji AIESEC. Studenci przebywali w ramach projektu realizowanego przez nauczycieli uczących języków obcych  w naszej szkole.  Karyna Kriwtsowa z Ukrainy, Badar Al-Shandoudi z Omenu i Ilgar Ismayilzada z Azerbejdżanu. Prowadząc zajęcia w języku angielskim z naszymi uczniami przybliżyli historię, kulturę i tradycję krajów z których przyjechali oraz uczestnicząc w wielu ciekawych spotkaniach z młodzieżą poznawali  zwyczaje , tradycje i kulturę panującą w naszym kraju. Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazje do poznania nowych ludzi i ich odmiennych zwyczajów kulturowych. 17 w środę o godzinie 15.00 przeprowadzili warsztaty pt. „Pociągiem przez świat” dla młodzieży gimnazjalnej. Studenci w ciekawy sposób uczyli polską młodzież  podstawowych zwrotów grzecznościowych takich jak: dzień dobry, dziękuję , jak się masz itp. w języku ukraińskim, arabskim, tureckim. Goście spotkali się również ze studentami Wyższej Szkoły Języków Obcych w Przasnyszu. Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się gości z gimnazjalistami, licealistami i studentami. Ciekawe, pełne wrażeń i emocji rozmowy trwały do późnych godzin nocnych. Dziękujemy gościom za przybycie i życzymy udanego pobytu w naszym kraju.