ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Uczeń Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego – Jakub Kraśniak to wielokrotny Mistrz Polski i Europy w Karate Kyokushin

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Uczeń Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego – Jakub Kraśniak to wielokrotny Mistrz Polski i Europy w Karate Kyokushin

17- letni Jakub Kraśniak jest uczniem pierwszej klasy Akademickiego LO w Przasnyszu o profilu wojskowym. To, co czyni go wyjątkowym, to europejskie laury, które zdobywa w karate. Można bez cienia przesady powiedzieć, że młody fighter zdobył już cały worek medali. Jakub jest wicemistrzem Europy oraz zwycięzcą w Pucharze Polski.

W 2016 r. Kuba wywalczył srebro na Mistrzostwach Europy w Warnie w kategorii junior 16 – 17 lat do 75 kg. W turnieju, który był jego debiutem na zawodach tej rangi, wzięło udział  460 zawodników z 23 krajów. W 2017 r. Jakub zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Europy juniorów we francuskim Lyonie. Dwa lata temu zdobył Puchar Polski we Wrocławiu w kategorii młodzik, a w grudniu 2018 r. ponownie odniósł zwycięstwo podczas Pucharu Polski w kategorii junior do 75 kg. Kuba dzierży tez tytuł Mistrza Mazowsza.

Czytaj więcej na stronie: http://www.infoprzasnysz.com