ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Uczniowie Akademickiego Liceum ruszyli na pomoc ratownikowi

W Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego brała czynny udział w imprezie charytatywnej pod nazwą „Na Ratunek Ratownikowi”. W trakcie jej trwania uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz ratownika medycznego Łukasza, który pomagał potrzebującym, a obecnie sam potrzebuje pomocy ze względu na stan zdrowia.

Charytatywny koncert rozpoczął się o godzinie 19.00. Zespół Rockowy Akustyczny Mak w składzie: Zbigniew Wyrzykowski (gitara,śpiew), Piotr Damięcki (perkusja) oraz Julia Kocyła -uczennica II klasy ALO (wolak) zaprezentował największe przeboje rockowe ostatnich dwóch dekad w akustycznych aranżacjach. Po koncercie sceną zawładnęli ratownicy medyczni, którzy przeprowadzili krótki kurs udzielania pierwszej pomocy – z resuscytacją krążeniowo – oddechową włącznie. Ponadto wojsko wystawiło środki łączności i broń, a więc niemal każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Podczas koncertu charytatywnego udało się zebrać nieco ponad 1000 zł. W akcję zaangażowanych było kilka instytucji i organizacji z Przasnysza, bez których przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć tj. Miejski Dom Kultury w Przasnyszu, Grupa Ratownicza „Nadzieja”, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu, 2 ORel w Przasnyszu oraz projekt Akustyczny Mak.

Dziękujemy wszystkim zebranym, którzy wsparli tak zaszczytne przedsięwzięcie. Pieniądze zostały przekazane fundacji siepomaga.