ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Uczniowie ALO na uroczystości pożegnania dowódcy Jednostki Wojskowej

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu w dniu 26.04.2019 wzięli udział w uroczystości przekazania obowiązków i zakończenia zawodowej służby wojskowej przez płk. dr. Mariusza Gułaja. Podczas uroczystości Płk. dr. Mariusz Gułaj, słowa uznania i podziękowania skierował do wszystkich podwładnych za wsparcie, zaangażowanie i profesjonalizm włożony w funkcjonowanie jednostki. Uczniowie naszego liceum wzięli udział w uroczystym apelu i defiladzie kompanii honorowej.

Po zakończeniu oficjalnej części święta 2. ORel zaprezentowane zostały pokazy przygotowane przez żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego: pokaz walki wręcz; pokaz psów obronnych; pokaz dynamiczny działań bojowych żołnierzy. Muzyczną oprawę zapewniła Wojskowa Orkiestra 1 brygady Pancernej z Warszawy. Zwieńczeniem odchodów Święta Ośrodka był Dzień Otwartych Koszar, w ramach którego eksponowany był sprzęt wojskowy, policyjny i Państwowej Straży Pożarnej.

W części artystycznej obchodów Święta swój dorobek artystyczny przedstawił Klub Wojskowy 2. ORel. Na scenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny klubu „Przasnyscy Orelowcy” oraz pięć grup tanecznych, które łącznie zaprezentowały pięć układów tanecznych. Występy zespołu i grup tanecznych spotkały się z dużym aplauzem licznie zgromadzonej publiczności. Tradycyjnie wszystkim serwowano smaczną, wojskową grochówkę.