ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Uczniowie ALO na Uroczystości Wręczenia i Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu

Młodzież z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu przy ul. Szosa Ciechanowska 6, dnia 17 lipca 2018 roku wzięła czynny udział w Uroczystym Wręczeniu i Nadaniu Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu. Mimo okresu wakacyjnego uczniowie poprzez liczne próby i ćwiczenia, w pełnym zaangażowaniu przygotowywali się do wzięcia udziału w uroczystości. Impreza ta była niesamowitym przeżyciem dla nich, nie tylko dlatego, że mogli zaprezentować swoje umiejętności, ale także wspólnie celebrować to wydarzenie z ważnymi oficjelami. Akademickie Liceum Ogólnokształcące od lat cieszy się świetną współpracą z Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu, dzięki czemu nasi uczniowie mogą brać udział w zajęciach i uroczystościach związanych ze służbą w policji. Dodatkowo uczniowie po ukończeniu naszej szkoły otrzymują  4 dodatkowe punkty potrzebne przy rekrutacji do służb mundurowych. Nasza młodzież może pochwalić się nie tylko aktywnym działaniem w zajęciach praktycznych, ale także bardzo dobrymi wynikami w nauce, w tym wynikiem z matury. Egzamin zdało ponad 90% naszych absolwentów. Najwyższy wynik uzyskali uczniowie z języka angielskiego, języka polskiego oraz matematyki. Nasza młodzież często uczestnicy w wymianach z obcokrajowcami oraz w festiwalach międzykulturowych, dzięki czemu praca z językiem jest przyjemna i łatwa, co przekłada się na rezultaty z egzaminu. Wyniki z matur pokazują, iż młodzież z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego nie tylko jest dobrze przygotowywana do zajęć praktycznych, ale także do egzaminu dojrzałości, zarówno wkładem własnej pracy jak i pracy nauczycieli.