ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Uroczystość zakończenia roku szkolnego III klasy

W dniu 25 kwietnia 2019 r. o godzinie 10-tej w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez uczniów ostatnich klas. Ceremonię zakończenia roku szkolnego tradycyjnie poprzedziła uroczysta msza święta w kościele Ojców Pasjonistów. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu oraz delegacja z Jednostki Wojskowej w Przasnyszu, uczniowie klas trzecich, grono pedagogiczne naszej szkoły oraz uczniowie klasy II A, II B, którzy przygotowali iście „żołnierskie” pożegnanie.

Część artystyczną rozpoczęła piosenka, pt.: „Co ja tutaj robię?”. Uczennica Oliwa Grochowska przywitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości i podziękowała absolwentom, że tak dzielnie niczym „wyborowa jednostka specjalna” czy „spec grupa” reprezentowali naszą szkołę podczas różnego rodzaju wydarzeń. Uczniowie zaprezentowali kilka scenek przedstawiających perypetie żołnierskiego życia oraz sytuacji na „komisji poborowej”, rozbawiając tym publiczność. Po złożonych życzeniach, część artystyczna została zakończona piosenką „Nie płacz, kiedy odjadę” w wykonaniu Julii Kocyły.

Następnie Pani wice dyrektor Martyna Sternal w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim tegorocznym absolwentom za sumienną i ciężką pracę przez trzy lata nauki. Wręczając, w bardzo uroczystej atmosferze nagrody absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w konkursach.

Dziękujemy Wam za 3 lata spędzone z nami i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym oraz udanych bezpiecznych wakacji.