Uroczysty apel z okazji zbliżającej się 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"

św.Jan Paweł II

W czwartek 28 kwietnia z okazji zbliżającej się 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Akademickiej Liceum Ogólnokształcacym odbył się uroczysty apel.

Tej patriotycznej uroczystości towarzyszyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska.

Uczniowie klasy I c wraz z innymi uczniami naszej szkoły pod opieką nauczyciela jęz. polskiego Pana Franciszka Kurkowskiego przygotowali program zawierający pieśni patriotyczne, strofy o ojczyźnie oraz prezentacje tematyczne nawołujące do wspomnień z tego historycznego dnia.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja jak i innych ważnych rocznic historycznych, stają się dobrą lekcją historii i wychowania patriotycznego naszej młodzieży.

Warto o tym pamiętać – zwłaszcza teraz w czasach niespokojnych i niosących za sobą różnorodne zagrożenia.