Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ult/domains/przasnysz.akademickieliceum.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ult/domains/przasnysz.akademickieliceum.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ult/domains/przasnysz.akademickieliceum.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706 Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu » Wizyta Misjonarza z Afryki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu

ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Wizyta Misjonarza z Afryki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu

We wtorek 19 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedził o. Marek misjonarz ze Zgromadzenia Słowa Bożego Misjonarzy Werbistów. Zakonnik w bardzo interesujący sposób opowiadał uczniom o swoim pobycie, troskach dnia codziennego, o życiu mieszkańców i swojej pracy w Zambi i Kongo. Podczas spotkania o. Marek przybliżył uczniom pracę misjonarza na Czarnym Lądzie, próbował uwrażliwić uczestników spotkania na potrzeby, z jakimi boryka się Afryka, szczególnie na problem głodu i ubóstwa. Życie w kraju, gdzie umiejętność przeżycia w dżungli jest kluczowa, a walka z biedą i niedożywieniem jest podstawowym zadaniem. Życie i praca w tak gorącym klimacie naraża ludzi na choroby zakaźne jakie jak: bilharcjoza, ameba, śpiączka, czy ślepota rzeczna. Ale najczęściej, systematycznie nęka ich atak malarii, którą nasz gość przeszedł kilka razy. Ojciec Marek pokazał młodzieży to co urzekło go w życiu, czyli pomoc dla innych. Podczas rozmowy z uczniami misjonarz zaznaczył również jak ważna jest dbałość o rodzinę, poważanie dla starszych, współpraca między pokoleniami czy szacunek dla zmarłych- wartości te, tak bliskie każdemu chrześcijaninowi, to fundamenty również afrykańskiej egzystencji. Było to bardzo intersujące spotkanie, które na długo zostanie w pamięci młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie.