ul. Szosa Ciechanowska 6, 06 – 300 Przasnysz

Wizyta weteranów wojennych w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 20 kwietnia 2018 roku do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego  przybyła delegacja ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Weterani spotkali się z uczniami klas mundurowych naszej szkoły  powiadając im o odbytych misjach m.in. w Iraku i Afganistanie, w tym o bojowych akcjach w których odnieśli rany. Weterani przyjechali, aby opowiedzieć o tym, co przeżyli na misji. Niektórzy uczestniczyli w operacjach poza granicami kraju nawet kilkakrotnie – wrócili do domów, choć często z ranami na duszy i ciele, wielu ich kolegów zginęło. Weterani przywieźli ze sobą prezentacje multimedialne, filmy i zdjęcia nakręcone podczas misji. Opowiadali o służbie z dala od kraju, o broni i sprzęcie, z jakich korzystali, o bazach, w których mieszkali. Ze strony uczniów ALO padły  pytania m.in. o motywację i siłę, która pozwalała im pokonać strach. Współorganizatorem wizyty weteranów było Stowarzyszenie Na Rzecz Obrony Terytorialnej – Legia Nadnarwiańska z Ostrołęki oraz 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnysz.